Naujienos

“Tai buvo puiki patirtis”

"Schichtwechsel": Verabschiedung der ersten drei Praktikanten und Begrüßung des neuen Trios durch Bürgermeister Peter Lüttmann und Reiner Wellmann im Rathaus. (Eine Praktikantin war leider schon abgereist).

Leiria Dešimties savaičių stažuotės dvynių miesto jaunimui baigtos

Rheine. Leiria Jau kelias dienas jie grįžo į savo gimtąjį miestą: Fabiana, Ines ir Joao. Rheine Dešimt savaičių jie svečiavosi miesto susigiminiavimo asociacijoje, kad įgytų darbo patirties įvairiose vietose. Rheine Nuo sausio iki kovo mėnesio trys jaunuoliai iš Escola Secundaria Francisco Rodrigues Lobo mokyklos atliko pirmąją praktikos dalį iki kovo vidurio. Leiria Kaip ir ankstesniais metais, miesto partnerystės asociacija suteikė galimybę šešiems jaunuoliams iš Portugalijos susigiminiavusio miesto susipažinti su darbo pasauliu kitoje Europos šalyje ir įgyti patirties pagal Europos Erasmus programą. “Visiems dalyviams tai buvo varginantis, sudėtingas, bet kartu ir labai malonus laikas”, – apibendrina Reineris Wellmannas, miestų partnerystės asociacijos pirmininkas. LeiriaJaunuoliai išskrido namo su daugybe teigiamų įspūdžių savo bagaže. “Tai buvo puiki patirtis”, – tokia buvo bendra išvada per baigiamąjį susitikimą.

“Čia jaučiausi tarsi didelės šeimos narys!” Joao Borgesas negaili komplimentų kavinės “Echtzeit” savininkams Iris ir Thorstenui Grünbergams. Jį jis taip pat skiria komandai, kurioje dirbo dešimt savaičių. “Jis buvo puikus komandos žaidėjas, ryžtingas ir norintis mokytis”, – giria aštuoniolikmetį Iris Grünberg. “Visada turėjome gerą jausmą, kad galime juo pasikliauti”, – tęsia I. Grünberg. Joao netgi paklausė, ar galėtų grįžti antrąjį pusmetį, kad užsidirbtų pinigų studijoms. Grünbergai mielai sutiko, tačiau yra viena problema: Joao vis dar turi Brazilijos asmens tapatybės kortelę. O ES nėra taip paprasta gauti darbą, net jei jis truktų tik kelis mėnesius…

Rheine Ines ir Fabiana įgijo ir kitos patirties televizijoje “TV Jahn” ir Šteinfurto apygardos administracijos centre “Europe direct”. Pastarajame Fabiana Aragao daugiausia dirbo ruošdamasi Europos Parlamento rinkimams. “Apskritai Fabiana mums buvo labai naudinga. Be to, kad ji puikiai ir patikimai padėjo daugelyje Europos Parlamento rinkimams skirtų renginių, jos buvimas buvo labai naudingas bendradarbiavimui Kultūros biuro komandoje”, – praneša centro “Europe direct” vadovas Martinas Schmittas.

Cristina Alvarez Blanco ir Dinis Antonio Caseiro iš karto pasinėrė į darbo pasaulį. Rheine Jie pradėjo stažuotis architektūros įmonėse , Ibbenbiureene ir Neuenkirchene.