Naujienos

Stiprus poslinkis į dešinę Bernburg

Rheine. Europos Parlamento rinkimai baigėsi – laimėtojai ir pralaimėtojai vis dar analizuoja rezultatus. RheineTačiau kaip rinkimai vyko Europos miestuose dvyniuose? Rheine Miestų susigiminiavusių miestų asociacija pasiteiravo savo partnerių ir surinko duomenis. Rezultatas trumpai: vienu atveju gyventojai patyrė mėlynąjį stebuklą, ir ne vienu atveju. RheineKaip ir visoje Europoje, s Europos miestuose dvyniuose daugiau žmonių balsavo už dešiniojo sparno populistines partijas. Bernburg Borne Leiria Trakai Kaip vyko balsavimas , (Nyderlanduose), (Portugalijoje) ir (Lietuvoje)?

Bernburg: sekmadienį mieste prie Zalės, kaip ir visoje Saksonijos-Anhalto žemėje, vyko Europos Parlamento ir vietos savivaldos rinkimai. Bernburg Europos Parlamento rinkimuose AfD buvo akivaizdžiai stipriausia partija, surinkusi 36,2 proc. ir aplenkusi CDU (21,2 proc.) bei Sarah Wagenknecht aljansą (12,7 proc.). Gerokai atsilikusi SPD pasiekė 8,2 procento, FDP – 3,2 procento, o žalieji – tik 2,4 procento.

Bernburg Visai kitoks vaizdas susiklostė vietos valdžios rinkimuose, vykusiuose . Čia CDU yra stipriausia jėga – 28,7 proc. ir lenkia AfD (25,9 proc.). Po jos sekė FDP su 12 proc. ir Kairiųjų partija su 8,9 proc. SPD gavo 7,3 proc. ir žalieji – 3,7 proc. Tačiau tarybos sudėtis neatitinka partijų balsų dalies. Bernburg AfD rezultatas būtų suteikęs jai dešimt vietų taryboje. Kadangi ji iškėlė tik keturis kandidatus, į tarybą pateks tik jie. Todėl naujoje taryboje bus tik 34 nariai vietoj buvusių 40.

Borne Borne: Europos Parlamento rinkimai lėmė didelius pokyčius. Gerto Vilderso Laisvės partija surinko 13,4 proc. ir pasiekė 15,5 proc. balsų, o tai leido jai užimti antrąją vietą Nyderlandų dvynių mieste. Ją lenkia Žaliųjų ir kairiųjų sąjungos bei SPD aljansas su 16,3 proc. Tai 9,8 proc. mažiau nei per praėjusius rinkimus. “Naujosios socialinės sutarties” partija, naujas buvusių krikščionių demokratų darinys, nuo pat pradžių pasiekė 15 proc. CDA (CDU) tebesiekia 10,7 procento (-18 proc.). O Valstiečių liaudininkų judėjimas (BBB) savo pirmuosiuose Europos Parlamento rinkimuose pasiekia 9 proc. FvD, radikali dešinioji ir euroskeptiška partija, taip pat artima Vladimirui Putinui, pasiekė 2 procentus – 7,4 proc. mažiau.

Leiria: Portugalijos dvynių mieste kartu kandidatavusios socialkonservatyvios partijos surinko 38,6 proc. balsų. Socialistų partija gavo 23,9 proc. balsų, liberalai – 11,5 proc. balsų, o radikali dešinioji CHEGA partija – 9,7 proc. balsų. Leiria Žalieji turėjo tenkintis 3,4 proc.

TrakaiRinkėjų aktyvumas Lietuvoje buvo rekordiškai žemas – 28,6 proc. Lietuvos lenkų rinkimų akcija/Krikščioniškų šeimų sąjunga pasiekė 19,4 proc. balsų.

proc. Po jos sekė socialdemokratai su 14,7 proc. ir Tėvynės sąjunga/Krikščionys demokratai su 14 proc. Liberalų sąjūdis pasiekė 13,8 proc. Trakai TrakaiTaigi buvusiai merei, o dabar Seimo europarlamentarei Editai Rudelienei nepavyko patekti į Europos Parlamentą liberalams. s meras Andrius Satevičius apgailestavo dėl mažo rinkėjų aktyvumo Lietuvoje: “Dėl to į naująjį Europos Parlamentą buvo išrinkti kai kurie žmonės, kurie yra arčiau Rusijos Dūmos nei Europos Parlamento.”

-www.friendsineurope.com