Naujienos

Išmontuojami cirkuliaciniai tinklai ir užtvarų stulpeliai

Foto (Stadt Rheine): Sperreinrichtungen wie in diesem Beispiel werden nach und nach entfernt oder verkehrsgerecht versetzt.

Rheine. Naujuoju ŠRV Transporto ministerijos potvarkiu siekiama užtikrinti didesnį saugumą dviračių keliuose. Dviračių takuose esančias kliūtis, pavyzdžiui, stulpelius, užtvarus ar atitvarus, vietos valdžios institucijos turi tikrinti saugumo sumetimais ir, jei reikia, pašalinti. Kadangi vis daugiau žmonių važinėja dviračiais, taip tausodami klimatą ir sveikatą, dviračių takai turi būti saugesni ir prieinamesni. Stulpeliai ir barjerai dažnai yra pavojaus šaltinis ir, remiantis dekretu, turėtų būti naudojami tik išimtiniais atvejais.

Mobilumo ir transporto planavimo skyriaus vadovas Thomas Rolingas dėl naujojo dekreto reikalavimų nusiteikęs ramiai: “Pradėdami įgyvendinti 2020 m. dviračių koncepcijos priemones, jau įgyvendinome sėkmingą programą, kuria siekėme sumažinti įrengimų skaičių dviračių takuose.” Per tą laiką apie 80 stulpelių, užtvarų ir barjerų buvo pašalinta arba, jei buvo nuspręsta, kad jie būtini kaip saugumo priemonė, perkelti į kitą vietą pagal eismo taisykles.

Dviračių takuose esantys užtvarai dažnai kelia didelę susidūrimo riziką – ypač tamsiu paros metu. Ypač žemų atitvarų stulpelių galima lengvai nepastebėti, kai dviratininkai važiuoja grupėje. Dėl to padidėja nelaimingų atsitikimų su sunkiais sužalojimais rizika. Kartu daugelis šių įrenginių trukdo žmonėms su krovininiais dviračiais, priekabomis ar triračiais suaugusiesiems arba daro kelius jiems neįveikiamus. Tokios kliūtys taip pat dažnai kelia pavojų vaikams ir neįgaliesiems.

Rheine miestas norėtų paskatinti daugiau žmonių persėsti iš automobilių į dviračius. Siekiama sudaryti sąlygas greitai, saugiai ir patogiai važiuoti dviračiu Rheine. “Tęsime savo programą ir sistemingai skatinsime važiavimą dviračiais mažomis, veiksmingomis priemonėmis”, – sakė Rolingas, patvirtindamas miesto tikslus. “Gyventojai gali padėti mums šiame siekyje, atkreipdami dėmesį į nereikalingus stulpelius ir užtvarų stulpelius. Tam ypač tinka miesto EMS pranešimų apie incidentus sistema Rheine”. Nesvarbu, ar tai būtų šiukšlės, kelių apgadinimai, sugedę šviesoforai ar dviračių takų stulpeliai, sugedusi žaidimų aikštelės įranga ar nešvarūs parko suoliukai – piliečiai gali pranešti apie viską, ką pastebi viešosiose erdvėse, arba apie viską, kas jiems kelia nerimą. Pranešimų apie įvykius sistema Rheine yra centrinis adresas, kuriuo galima ne tik pranešti apie defektus (defektų pranešėjai), bet ir teikti pasiūlymus dėl infrastruktūros gerinimo. Ją galima pasiekti per šią nuorodą: www.Rheine.de/emsRheine.