Naujienos

POTVYNIŲ SITUACIJA ŠTEINFURTO APSKRITYJE: DABARTINĖ INFORMACIJA IR GYVENTOJŲ PERSPĖJIMAS

Dėl itin gausių pastarųjų dienų kritulių įvairios Šteinfurto rajono upės ir vandens sulaikymo sistemos buvo pilnos, o kai kuriais atvejais net perpildytos.

Šiuo metu didžiausi vandens telkiniai yra Rheine, Emsdetten, Greven ir Lotte. Nuo Kalėdų vakaro su potvyniais kovoja ugniagesiai, policija, gelbėjimo tarnybos, administracija ir įvairios pagalbos organizacijos, pavyzdžiui, THW ir DLRG.

Atsižvelgdamos į susidariusią padėtį, Šteinfurto rajono gelbėjimo tarnybos ragina žmones

  • bet kokia kaina vengti nukentėjusių vietovių ir kiek įmanoma jas apvažiuoti,
  • “neeksploatuoti” užlietų kelių ir takų,
  • jokiomis aplinkybėmis neiti į vandens telkinius ar kitas užlietas teritorijas, neiti prie jų. Čia kyla didelis pavojus gyvybei!
  • Nebūkite rūsiuose ar požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse, kai yra potvynio pavojus,
  • laikykitės vietos avarinių tarnybų nurodymų.

Dabartinę orų situaciją rasite vietos žiniasklaidoje. Daugiau informacijos ir nurodymų taip pat rasite NINA perspėjimo programėlėje.

[Tekstas: Spaudos tarnyba Kreis Steinfurt]

DABARTINĖ PADĖTIS Rheine:

14.23 – Falkenhofo muziejus uždarytas iki atskiro pranešimo; Thiemauer ir Tiefe Straße gatvės uždarytos.

14.23 val. iš dalies užlieta Mühlenstraße gatvė. TBR ir THW jau pastatė didelius paketus. Šiuo metu papildomi kiti dideli paketai, nes vanduo šiuo metu kyla.

Artimiausias 36 valandas prognozuojamas tolesnis lietus. Upės lygis atitinkamai ir toliau kils. Ugniagesiai Rheine, miesto, techninės tarnybos ir THW stebi situaciją ir deda visas pastangas, kad apsaugotų miesto centrą nuo tolesnio potvynio.

Dėl Emso potvynio jau uždaryti kai kurie keliai ir ūkiniai keliai aplink Rheine. Todėl miestas ragina visus gyventojus paisyti užtvarų. Kadangi dėl vandens neįmanoma atpažinti nei takų, nei kelių, šioje teritorijoje padidėja nelaimingų atsitikimų rizika! Taip pat reikėtų vengti miškų, nes dėl permirkusios žemės ir prognozuojamo vėjo medžiai nebėra stabilūs, todėl gali nuvirsti.

Jei ištiko nelaimė, vis dar galite skambinti numeriu 112!