Naujienos

Kampanija “CITY CYCLING” pirmą kartą pasiekė milijono ribą

2023 m. savivaldybės nugalėtojos buvo pagerbtos Kelne, o Rheine ir Šteinfurto rajonas užėmė pirmąją vietą visoje šalyje.

RheineAntradienio vakarą istorinėje Kelno rotušėje buvo pagerbtos Klimato aljanso kampanijos “Miestų dviračiai” nugalėtojos savivaldybės. Rheine miestui ir Šteinfurto rajonui įteikta daugybė sertifikatų ir trofėjų. Abu jie buvo apdovanoti pirmąja vieta savo dydžio kategorijose. Be to, vietos parlamentas Rheine taip pat buvo pagerbtas antrąja vieta. Trofėjus ir sertifikatus įteikė Kelno mobilumo tarybos narys Ascan Egerer ir Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės aplinkos, gamtos apsaugos ir transporto sekretorius Viktoras Haase. Rekordiniai šių metų rezultatai vėl tapo priežastimi džiaugtis: daugiau nei 1,1 mln. dalyvių iš 2836 savivaldybių dviračiais nuvažiavo iš viso 227 mln. kilometrų.

Pagrindiniai kalbėtojai pabrėžė dviračių, kaip pagrindinės darnaus judumo priemonės, svarbą ir puikiai paliudijo kampaniją “MIESTO Važiavimas dviračiu”, kaip nuolatinį postūmį socialiniams pokyčiams. Valstybės sekretorius Haase šių metų dalyvių skaičių laiko aiškiu signalu, kuris taip pat siunčia žinią politikams ir administratoriams: “Pirmą kartą “CITY CYCLING” dalyvavo daugiau nei 1 mln. žmonių. Tai dar kartą parodo, kad piliečiai yra pasirengę pereiti į kitą transporto priemonę. Tačiau kad tai pavyktų, jiems reikia dviračių takų, kuriais jie galėtų patogiai ir saugiai pasiekti kelionės tikslą. Todėl dviračių transporto infrastruktūros plėtra mums yra svarbi judumo permainų dalis.”

Nacionalinis baigiamasis renginys dėl važiavimo dviračiais mieste 2023 m. gruodžio 12 d. Kelno rotušėje

Meras Dr. Peteris Lüttmannas, kaip prieš apdovanojimų ceremoniją vykusios diskusijos dalyvis, taip pat pasidžiaugė, kad kampanija “MIESTO Važiavimas dviračiu” jau daugelį metų tvirtai įsitvirtinusi kalendoriuje, o dalyvių skaičius kasmet auga. “Puikus rezultatas – daugiau nei 4 000 aktyvių dalyvių – rodo, kad Rheine yra dviračių miestas ir kad visais lygmenimis stengiamės sukurti geras pagrindines sąlygas, patogius ir saugius dviračių takus bei tankų turistinį dviračių tinklą, leidžiantį dviračiais apvažiuoti kuo daugiau mūsų miesto maršrutų.”

Siekiant paskatinti žmones ilgainiui persėsti į dviračius, dabar reikia sparčiai plėsti reikiamą dviračių infrastruktūrą Rheine. Tuo įsitikinę ir abu Rheine CITY CYCLING organizatoriai Michaelis Woltersas ir Engelbertas Nagelschmidtas, lydėję merą į apdovanojimų ceremoniją: “Žmonės mėgsta važinėti dviračiais, bet tik tuo atveju, jei jie jaučiasi saugūs ir gali greitai bei lanksčiai pasiekti kelionės tikslą – tada važiuoti dviračiu tikrai smagu, o tai galiausiai ir yra sėkmingo dviračių transporto populiarinimo paslaptis.”

Mobilumo vadovas Michaelis Woltersas įžvelgia dar vieną naudą, be smagaus važiavimo dviračiu, kurią suteikia kampanija “CITY CYCLING”: “CITY CYCLING” gali padėti mums planuoti transportą ir suteikti vertingos pagalbos. Per CITY CYCLING programėlę gauname nuasmenintus duomenis ir galime labai aiškiai matyti, kokius maršrutus dviratininkai renkasi, kur yra silpnų vietų arba kur dviratininkams tenka ilgai laukti. Ateityje šiuos akivaizdžiai naudingus duomenis ir informaciją norime vis dažniau įtraukti į transporto planavimą, kad galėtume sudaryti gyventojų kasdienių kelionių žemėlapius ir dokumentuoti jas, o vėliau iš to išvesti dviračių infrastruktūros plėtrą.”

“City Cycling” yra tarptautinė kampanija, kurią organizuoja “Climate Alliance” ir remia partneriai Ortlieb, ABUS, stadthelm.de, TERN, WERTGARANTIE, Busch + Müller, Schwalbe, WSM ir Paul Lange & Co.

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje kampaniją remia ADFC Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinė žemės tarnyba, AGFS Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinė žemės tarnyba, Aplinkos, gamtos apsaugos ir eismo ministerija ir Zukunftsnetz Mobilität NRW.