Naujienos

Nustatyti miesto dviračių laimėtojai

Am Montagabend kamen die Bestplatzierten der diesjährigen Aktion STADTRADELN vor dem Rathaus zusammen und nahmen ihre Preise und Urkunden entgegen.

Iš viso nuvažiavęs 892 000 kilometrų, sėkmingesnis nei bet kada anksčiau.

RheinePirmadienio vakarą geriausi šių metų akcijos STADTRADELN dviratininkai susirinko prie miesto rotušės atsiimti prizų ir sertifikatų.

Atmosfera buvo puiki. Nenuostabu, nes šiemet 4 300 dviratininkų Rheine akcijos laikotarpiu nuo gegužės 18 d. iki birželio 7 d. dviračiais nuvažiavo dar neregėtą skaičių kilometrų. Galutinis rezultatas – 892 000 kilometrų. Tai 270 000 kilometrų daugiau nei praėjusiais metais. Miestas visu greičiu važiuoja dviračiu link milijono kilometrų ribos.

Pirmadienį per nedidelę ceremoniją Rheine miestas padėkojo atsidavusiems dalyviams ir jų komandoms. Viešųjų darbų departamento vadovė Milena Schauer, akivaizdžiai džiaugdamasi šiuo pasiekimu, kartu su Rheine miesto mobilumo vadovu Michaeliu Woltersu ir garbės dviračių atstovu Engelbertu Nagelschmidtu įteikė aukštos kokybės prizus. Pačioje pradžioje M. Schauer pabrėžė, kad varžybų idėja yra gera ir kad sportinis užmojis vertas pagarbos, tačiau STADTRADELN iniciatyva gimė iš klimato apsaugos idėjos. Šiuo atžvilgiu ji džiaugiasi visais, kurie per kampaniją supranta, kad savo kasdienį gyvenimą gali tvarkyti ir be automobilio.

Aktyviausia dviratininkų komanda (neskaitant mokyklų) buvo Rheine miesto senjorų patariamoji taryba, nuvažiavusi beveik 30 000 kilometrų. Tarp mokyklų šiemet išsivystė dramatiška dvikova: Nelsono Mandelos mokykla per plauką aplenkė Elsos Brändström mokyklą. Geriausią asmeninį rezultatą pasiekė Manfredas Neumannas, kuris per 21 dieną dviračiu nuvažiavo ne mažiau kaip 3179 kilometrus.

Nepaisant džiaugsmo dėl užimtų vietų, Nelsono Mandelos mokyklos direktorė Sandra Matzelle taip pat kritikavo varžybų konkurencinį pobūdį ir teigė, kad kartais buvo pamirštama tvarumo idėja.

Wolters, STADTRADELN 2023 organizatorius Rheine, su džiaugsmu priėmė šią kritiką. Kartu su organizatorių komandos nariu Engelbertu Nagelschmidtu jis sukūrė dvi naujas šių metų STADTRADELN in Rheine kategorijas, kurios išsiskiria vien iš sportinių kriterijų.

“Viena vertus, įvedėme nugalėtojų kategoriją “Kasdieniai pasivažinėjimai” ir norime daugiau dėmesio skirti ekologiškam dviračiui kaip kasdienei transporto priemonei”, – aiškina skyriaus vadovė Milena Schauer. “Taip pagerbiame žmones, kurie ne užima aukščiausią vietą, turėdami omenyje daugiausiai nuvažiuotų kilometrų, bet kuo dažniau naudoja dviratį kasdieniame gyvenime.” Pavyzdžiui, Claudia Schwöppe iš komandos “auric” per tris savaites dviračiu iš viso nuvažiavo 188 keliones, kurios buvo užfiksuotos naudojant STADTRADELN programėlę, todėl buvo apdovanota aukso apdovanojimu kategorijoje “kasdienės kelionės”.

Tačiau abiejų organizatorių mėgstamiausia kategorija yra taip pat naujai įsteigta kategorija, kurioje perimama olimpinė idėja “Dalyvauti yra viskas!”. Joje iš visų aktyvių STADTRADELERS dalyvių, nepriklausomai nuo jų nuvažiuotų kilometrų skaičiaus, atsitiktine tvarka buvo atrinkta 30 dalyvių, kurie atitinkamai apdovanoti prizais.

Šiame kontekste Wolters taip pat padėkojo visiems rėmėjams, parūpinusiems gausius ir kokybiškus prizus – visi jie buvo iš dviračių aksesuarų srities: nuo dviračių spynų iki dviračių krepšių ir šalmų.

Visoje šalyje vykstantis STADTRADELN konkursas baigiasi rugsėjo 30 d. Jei organizatorių paklaustumėte apie Emsštato, kuris jau praėjusiais metais užėmė aukščiausią pakylos vietą savivaldybių, turinčių nuo 50 000 iki 99 999 gyventojų, kategorijoje, sėkmės šansus, jie pasiduoda nutylėjimams ir išdidžiai praneša: “Atsižvelgiant į tai, kad iki to laiko liko vos kelios dienos, reitinge niekas nepasikeis. Tai reiškia, kad 2023 m. mums vėl pavyks užimti pirmąją vietą visos šalies konkurse.”

Dabartinius rezultatus galite peržiūrėti adresu https://www.stadtradeln.de/ergebnisse. Be to, nuotraukų galeriją su visais prizininkais galima rasti miesto interneto svetainėje Rheine www.Rheine.de.