Naujienos

Federalinis prezidentas atvyksta į Rheine

Festkonzert mit dem Bundespräsidenten Frank- Walter Steinmeier zur Verleihung der ersten Zelter- und PRO MUSICA-Plaketten im Rahmen der Tage der Chor & Orchestermusik 2018 in Bad Homburg. © Heiko Rhode

Mėgėjiškos muzikos festivalis – Emsštate 2024 m. vėl vyks chorinės ir orkestrinės muzikos dienos

Pučiamųjų instrumentų orkestras “Rodde” 2021 m. vasarą jau dalyvavo Mėgėjų muzikos festivalyje Rheine.

Chorinės ir orkestrinės muzikos dienos (TCOM) vėl vyks Rheine 2024 m. kovo 8-10 d. Miestas prie Emso ir Federalinės muzikos asociacijos choras ir orkestras (BMCO) susitarė, kad 2024 m. kovo mėn. Rheine surengs pagrindinį muzikos festivalį kaip pagrindinį festivalio savaitgalį, kaip iš pradžių buvo planuota 2021 m.Rheine 2024 m. kovo 8-10 d. vėl vyks Chorinės ir orkestrinės muzikos dienos (TCOM). Taigi šis svarbus mėgėjų muzikos festivalis po 2021 m. vasarą po atviru dangumi surengtos versijos sugrįš į Šiaurės Reino-Vestfalijos žemę.Chorinės ir orkestrinės muzikos dienomis įvairiais ir aukščiausios klasės koncertais švenčiama muzika ir ją kuriantys žmonės. Pagrindinį vaidmenį atlieka vietiniai muzikos klubai, regioniniai chorai ir įvairūs instrumentiniai bei vokaliniai ansambliai iš visos Vokietijos.Kad būtų galima parodyti didžiulę mėgėjų muzikos įvairovę ir kokybę, mėgėjų muzikos ansambliai iš visos Vokietijos, o ypač iš Rheine regiono ir jo apylinkių, kviečiami teikti paraiškas dalyvauti TCOM. Visi susidomėję muzikos kolektyvai iki 2023 m. rugsėjo 3 d. vis dar gali teikti paraiškas koncertuoti Muzikos naktyje ir (arba) 2024 m. kovo 9 d. dienos metu vyksiančiame plenere. Tai taikoma ne tik dideliems chorams ir orkestrams. Mažesnių grupių, pavyzdžiui, kamerinių muzikos ansamblių ar orkestrų, paraiškos taip pat labai laukiamos.2023 m. birželio 15 d., ketvirtadienį, įvyko skaitmeninis informacinis renginys, kuriame buvo atsakyta į visus klausimus apie dalyvavimą TCOM. Šio informacinio renginio vaizdo įrašą, taip pat visą tolesnę informaciją apie dalyvavimą “Muzikos naktyje” galima rasti internete adresu www.tcom2024.de. Chorų ir orkestrų muzikos dienos yra vienas svarbiausių mėgėjų muzikos festivalių Vokietijoje. Kasmet jos vyksta vis kitoje federalinėje žemėje. Svarbiausias TCOM akcentas – federalinio prezidento dovanojamų “Zelter” ir “PRO MUSICA” plokštelių įteikimas chorams ar orkestrams, kuriems ne mažiau kaip 100 metų – tai aukščiausi apdovanojimai mėgėjų muzikos srityje.BMCO prezidentas Benjaminas Strasseris MdB komentavo: “Džiaugiamės, kad kitais metais Rheine vėl surengs visas Chorų ir orkestrų muzikos dienas. Po “Corona” pandemijos sukeltų apribojimų kitų metų kovą miestas tikrai galės parodyti, kaip muzikaliai Miunsterlandas juda į priekį. Mėgėjiškos muzikos galia padeda žmonėms čia, kaip ir visur kitur, vėl susiburti ir švęsti gyvenimą.”meras Dr. Peteris Lüttmannas priduria: “Rheine jau įrodė, kad mūsų miestas prie Emso gali būti puikus mėgėjiškos muzikos festivalio šeimininkas. Dabar, po “Corona”, norime dar kartą parodyti, kokios įvairios yra mūsų miesto gyventojų muzikos asociacijos ir kaip patraukliai jos formuoja mūsų miesto kultūrinį muzikinį gyvenimą. Norėčiau nuoširdžiai pakviesti visus muzikos kolektyvus prisijungti prie TCOM ir užsiregistruoti dalyvauti.”. Be atminimo ženklų įteikimo, ypatingas akcentas bus Muzikos naktis: daugybėje trumpų koncertų įvairiose Rheine vietose įvairios muzikos grupės atliks visą savo įvairovę: Chorai, orkestrai, kapelos ir kiti kolektyvai parodys, kokia įvairi yra mėgėjų muzika. Nesvarbu, ar tai būtų vaikų choras, pučiamųjų ar styginių orkestras, mokyklinis orkestras ar bigbendas, popmuzika ar gospelas, klasikinė ar sakralinė muzika: Muzikos naktis siūlo visą programą.

Trumpai apie festivalio programą:

  1. 2024 m. kovo mėn. 2024 m. TCOM pradžia – atidarymo koncertas
  2. 2024 m. kovo mėn. ekumeninės pamaldos, atviras giedojimas, ilgoji muzikos naktis(į priekį 19:00-23:00 val.)
  3. 2024 m. kovas Šventinis koncertas su Federaliniu prezidentu ir pirmųjų 2024 m. “Zelter” ir “PRO MUSICA” plokštelių įteikimas (11:00 val.)