Naujienos

Vaistai, kurių vertė 5000 eurų, keliauja į Ukrainą

Savaitgalį Reine bus apgyvendinta ir prižiūrima 50 žmonių iš Ukrainos, vykstančių į Leiriją.

Rheine. 8650 eurų! Vakar vidurdienį toks buvo mūsų miesto draugijos “Freunde helfen Freunden – Spendenaktion Ukraine” aukų sąskaitos “Freunde helfen Freunden – Spendenaktion Ukraine” likutis. Kai kam tai tik “lašas jūroje”, tačiau mums reikia daugybės tokių lašų, kad galėtume padėti tiesiogiai ir nebiurokratiškai. Todėl, naudodamiesi šia proga, norėtume iš anksto padėkoti visiems aukotojams.

Šiandien iš Lietuvos dvynių Trakų sužinojome, kad skubiai reikia pagalbos. Trakai nuo 2009 m. yra susigiminiavę su Lužku. Luzkas – miestas šiaurės vakarųUkrainoje. PrieStyr upės įsikūręs didelis miestas, kuriame gyvena daugiau kaip 210 000 gyventojų, yraVoluinės regiono centras.

Daug civilių ir karių šiuo metu gydosi miesto karo ligoninėje. Kaip mus informavo draugai Trakuose, ypač trūksta vaistų. Pasak naujienų iš mūsų dvynių miesto, vaistų finansavimas įmanomas tik su Reino pagalba.

Po pietų 5000 eurų pervedėme į Trakų miestą greituoju pervežimu, kad pagalbos transportas galėtų greitai prasidėti.

Vakar vidurdienį iš Leirijos, mūsų dvynių miesto Portugalijoje, mums paskambino Sivia Carreira, Leirijos miesto administracijos darbuotoja, atsakinga už miestų partnerystę.

“Leirijoje jau turime didelę ukrainiečių bendruomenę, todėl šiuo metu taip pat priimame nemažai pabėgėlių, kurie atvyks apsistoti pas šeimą ar draugus. Savivaldybė pasirūpino kai kuriomis kelionėmis, o pirmoji grupė šiandien atvyko iš Vengrijos. Savivaldybės stadione įrengėme priėmimo centrą ir laikiną apgyvendinimo patalpą.

Buvo aišku, kad atvykus į šią pirmąją grupę, už kurią esame atsakingi, žmonėms reikia pailsėti, nes jie yra labai pavargę ir pažeidžiami. Naudodamiesi sukurtų tinklų ir vieno iš mūsų susigiminiavusių miestų Prancūzijoje ištekliais, galėjome suteikti jiems nakvynę Italijoje, o kitą – Prancūzijoje, prieš jiems atvykstant į Leiriją.

Dabar susiduriame su tokia pačia situacija su grupe iš Varšuvos, kurioje yra keli vaikai, iš kurių dviem dar tik du mėnesiai. Todėl dar kartą prašau draugų pagalbos. Situacija yra labai paprasta:

Vėlyvą popietę iš Leirijos autobusas išvyks į Varšuvą ir turės tik vieną privalomą sustojimą. Jie tikisi ten atvykti ankstyvą šeštadienio rytą. Tačiau, kadangi yra nustatytas privalomas laikas, kada autobusai turi sustoti, jie čia turės stovėti devynias valandas. Taigi, blogiausiu atveju tikimasi, kad jie išvyks apie 14 val.

Tuomet būtų siekiama keliauti tiesiai į Reiną, ten nakvoti naktį iš šeštadienio į sekmadienį, o sekmadienio ankstų rytą vėl išvykti ir sustoti Prancūzijoje (Bordo);

Kadangi jau dabar klausiu, ar galėtų būti karštas maistas ir (arba) gėrimai, tai būtų puiku;

Grupę iš viso sudarys 60 žmonių (atsižvelgiant į du vairuotojus, du ugniagesius gelbėtojus ir (arba) paramedikus, vieną vertėją); Grupėje taip pat yra katė ir šuo.

Idealu būtų, jei visa grupė galėtų būti kartu vienoje vietoje, pavyzdžiui, paviljone ar pan. Dėl didelio žmonių skaičiaus, jei grupė bus padalinta į skirtingas patalpas, pageidautina, kad būtų tik dvi grupės.

Iš to, ką matau pavardžių sąraše, sakyčiau, kad visi suaugusieji yra moterys ir tik po to nepilnamečiai. Tačiau kol kas atliksiu išsamesnę analizę.

Man labai gaila, kad jums visiems čia, Reine, tenka dirbti šį papildomą darbą, bet sunkiais laikais pirmiausia prisimename draugus, kuriais, kaip žinome, galime pasikliauti.

Iš anksto dėkoju už viską, ką galite padaryti.”

Reino miesto draugijos valdyba taip pat norėtų atsiliepti į šį prašymą ir ruošiasi suteikti nakvynę ir maitinimą žmonėms iš Ukrainos.

Aukas prašoma pervesti į savivaldybės sąskaitą Nr. IBAN DE 65 4035 0005 0000 0642 53, esančią “Stadtsparkasse Rheine”. Raktinis žodis: “Donorystės kampanija Ukrainoje”.

Paprašius bus išduodami aukų kvitai.