Naujienos

Gerritas Hermelingas ir Grietje Rosink – partnerių dienos dėmesio centre

Pasibaigus kasmetinei Borno ir Reino savivaldybių partnerių dienai, Gerritas Hermelingas ir Grietje Rosink netikėtai buvo apdovanoti aukščiausiu savivaldybės apdovanojimu – “Borno bičiule” (Borns Bijtje). Abu buvę Borne pusės valdybos nariai apdovanojimą gavo iš savo sutuoktinių rankų Hertmės “Ambacht” restorane Hertmėje, po to, kai meras Janas Pierikas trumpoje kalboje dar kartą įvertino jų nuopelnus komitetui.

Gerritas Hermelingas yra Partnerių komiteto narys nuo 2009 m., o nuo 2012 m. iki 2020 m. ėjo pirmininko pareigas. Jis buvo giriamas už gebėjimą išklausyti, lengvą kontaktų užmezgimo būdą, pernelyg didelį prieinamumą ir pozityvų nusiteikimą. “Tiesą sakant, tu padarei beveik viską, – pasakė Pierik. Pavyzdžiui, jis ėmėsi daugelio iniciatyvų, kurios paskatino gerą abiejų savivaldybių bendradarbiavimą, įskaitant sporto ir mokinių mainų užmezgimą, Vokietijos pusės dalyvavimą kasmetiniuose renginiuose gegužės 4-5 d. Borne, Atminimo ir atminimo dienose.

Pagyrimų sulaukė ir Grietje Rosink. Nuo 2014 m. iki 2020 m. ji dirbo sekretore. Ji suteikė darbui struktūrą ir iki smulkmenų parengė bei padėjo organizuoti praėjusias partnerių dienas. Ji taip pat dalyvavo daugybėje mainų tarp susigiminiavusių miestų ir pateikė profesionalią ir išsamią ataskaitą apie viską, kas vyko abiejų savivaldybių santykiuose. Ir galiausiai ji vėl buvo tiesioginio kontakto su Reine atrama.

Gerritas Hermelingas ir Grietje Rosink ir toliau aktyviai dalyvauja Partnerių komiteto veikloje. Todėl jų tinklas, patirtis ir žinios nėra prarandamos.

Tiesą sakant, apdovanojimai rotušėje buvo paruošti jau seniai, nes du buvę valdybos nariai atsistatydino dar praėjusiais metais.  Tačiau dėl epidemijos kai kuriuos dalykus teko atidėti. Rugsėjo 18 d. vykusi Partnerių diena buvo gera proga pasidomėti apdovanojimais.

Po oficialių pagerbimo iškilmių vyko puikūs pietūs Hertmės priemiestyje, kur vokiečių ir olandų grupei buvo surengta ekskursija po teatrą po atviru dangumi ir vaiduoklių namą. Vėliau apie 20 žmonių nuvyko į KV Hertme Klootschietersbaan, kad kartu įveiktų sportinį iššūkį. Diena baigėsi jaukia vakariene.